| alexandraa15 a întrebat:

Buna intr-o zi am primit un trandafir ce as putea sa ii fac ca sa nu il arunc ca sa ii dau cu ceva sau ce as putea sa ii fac sa il pastrez ofilit dar in asa fel incat sa il am mereu ca sa nu il arunc alte prs mi-au spus sa dau cu fixativ dar nu's sigura ca va merge... imi puteti da idei?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Buna, trandafirul il pui la uscat intr-un loc uscat, nu rece, ci cald, poti sa il bagi un pic in cuptor dupa ce coci ceva in el, il tii cam5 minute, dar verifica mereu,depinde si de cuptor, il pui pe hartie de copt.
Eu am uscat un trandafir pe o hartie, l-am pus pur si simplu pe masa, intr-un colt, ferit deci de umezeala si il am si acum asa.
Ii tai totusi un pic din baza, acolo unde a stat in apa.
Succes!

1 răspuns:
| Zuzurock a răspuns:

Pai eu imi amintesc dintr-o carte ca ai putea sa-l arzi cu o lumanare la tulpina. incearca macar...asa tin eu minte. FUNDA?