| Valitza_2801 a întrebat:

Salut am o casa la tara si vreau sa ma mut acolo de la vara departe de viata de oras de stres sa muncesc pentru altii, as dori sa ma ajutati daca stiti vreo carte sau site in care sa gasesc tot ce trebuie sa fac cand sa plantez si ce sa plantez etc.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai deja e tarzior pentru plantat. Da-i bice, dar nu inainte de a-ti planifica si sursa de venituri din care o sa traiesti. Nu e asa simplu cum pare, mananci din gradina si gata, mai ales daca esti habarnist in domeniu... Si nu, nu cred ca vei gasi o carte cu ce trebuie sa faci. Dar sigur vei gasi pe google sfaturi despre cultivarea fiecarei legume in parte, despre cresterea pasarilor de curte, a porcilor, a vitelor etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Frumos plan, dar tu crezi ca vei reusi sa te intretii muncind cu ziua pe la altii?