| robert1998 a întrebat:

Am o intrebare am la casa o suprafata de 100 m patrati ..si as dori sa cumpar o centrala termica pe lemne...dar am o dilema o centrala de putere 20 kw ar face fata la 100 mp?

Răspuns Câştigător
| dexter7 a răspuns:

Nu cred ca face fata una de 20kw, o sa arda multe lemne si nu o sa dea randamentul dorit. Eu spun sa cauti una de la 30kw in sus pentru 100mp.

| robert1998 explică (pentru dexter7):

Multumesc multwinking

| dexter7 a răspuns (pentru robert1998):

Cu placerewinking

3 răspunsuri:
| doinastela a răspuns:

Conteaza din ce zona esti (adica datele meteo locale), conteaza izolarea termica a casei. La o casa mediu izolata, un cazan de lemne de 20 kW ar trebui sa ajunga (hai, maxim 24 kW).
http://www.ivp.ro/......azeificare