Întrebare recomandată | up2 a întrebat:

As dori sa va cer parerea, vreau sa cultiv niste plante pentru a face un profit cat de mic dar care in timp sa creasca.Ce plante sa cultiv? ma gandeam la fasole ca este scumpa si totusi se cauta...va rog daca doriti sa ma ajuitati.Multumesc

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

Fiecare planta are profitul la fel in functie de productie, tratament, transport, depozitare etc.
doar crezi ca fasolea e mai profitabila pentru. ca e mai scumpa? te inseli amarnic
ex:pui fasole care iti ocupa terenul tot anul fiind mare ca planta ocupa si o suprafata mai mare obtii x profit
pui primavara ceapa verde obtii a profit, dupa culegerea cepei pui spanac cu b profit, eventual mai pui ridichi cu c profit, iar spre toamna mai pui mazare cu d profit
gandeste-te :a+b+c+d=x?

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Fasolea e scumpa raportand-o la pret/kilogram; gandidu-te la productia /ha nu mai e chiar asa rentabila.

| VadTot a răspuns:

Si daca i scumpa cine naiba o cumpara?laughing) Eu te sfatuiesc sa te axsezi pe.:Ceapa verde ridichii salata verde...ustoroi verde.ok? succes!

| fuzzer a răspuns:

Parerea ta este foarte buna, iti sugerez sa continui cu ideea asta, pentru ca pe viitorul, se va baza in mare masura pe agricultura.Si nu necesita un mare efort sa faci ceea ce spui tu, doar iti trebuie putin vointa si vei reusi.Succes,si felicitari, gandesti foarte matur.

| Madut21 a răspuns:

'' plante '' if you know what i mean.

| 999bianca a răspuns:

Da, cred ca e o idee bunahappy

| IonutDX a răspuns:

Suprafata, ce tip de teren, campie, deal etc spune-ne mai multe detalii!

Te poti gandi si la flori, plante medicinale, ciuperci etc

| TravisForest a răspuns:

Ceao. Ramai la fasole ca este ok!

| up2 explică:

Pai zona este de campie si nu am o suprafata foarte mare inca