| Badita_Daniel_1998_pf4j a întrebat:

M-am gandit sa incep o afacere in agricultura(sa cultiv plante medicinale; galbenele)
As avea succes de a scoate un profit bun sau nu merita?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Măi....eu nu vreau să te descurajez, că așa am aflat și eu, că omul trebuie încurajat și dacă se mișcă încet, că ar face bine încrederii de sine.
Dacă tu crezi că ești capabil, treci la fapte!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca mai intai sa incepi sa lucrezi la cineva care are o astfel de afacere. Pana atunci nu se poate vorbi de experienta. Sau macar sa ai angajati cu experienta care sa fie platiti in asa fel incat munca lor sa fie placuta.
Ca sa iti deschizi o afacere trebuie sa ai cunostinte de antreprenoriat; adica sa faci niste cursuri de antreprenoriat. Acestea sunt obligatorii pentru patroni, ca ei sa nu dea faliment imediat ce si-au deschis o firma.

| nicu991 a răspuns:

Tu nu vezi ca agricultura e la pamant din cauza secetei? Ai sistem de irigatii?

| wereyou a răspuns:

O sa ai mai mult succes în afara tari momentan cu covrig-19 nu ai șanse în România