| Baddboy a întrebat:

Salut, ce tip de țiglă metalică ați recomanda in 2024 pentru o casa? Bilka, Lindab, Rufter, Wetterbest ori altceva?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Vezi si tu ce garantie ofera fiecare, cauta specificatiile la fiecare, grosimea tablei, compozitie ca si priceyanje etc.

Asa se compara. De exemplu uneori chiar dei mai ieftin poate fi mai bun. Este ieftin ca is oferte,ca au aia cine stie ce facilitati etc.
Dar specificatiile spune in general care ar fi mai bune
Tabla pentru acoperis genul asta,este un aliaj otel cu aluminiu, cred, nu-s sigur, dar asa ar trebuie sa fie. Asa ca te uiti ce % otel cit % aluminiu chestii genul asta, cit si grosimea, mai groasa, mai buna.

Te mai poti uita la cometariile lasate de oameni care au pus asa ceva si la garantia oferita de fabrica.

| lpavel a răspuns:

Mai bun ca Lindab nu vei gasi niciodata! Ei au fost primii in tigla metalica au si experienta dar si materialele lor sunt de calitate dar probil sunt si cei mai scumpi, acum tu stii cati bani ai si ce iti permiti, eu ti-am zis ce este mai bun!

| ReddY25 a răspuns:

Lindab,clar