| xsa a întrebat:

Cum scot petele de inalbitor? Am o pereche de pantaloni negri si au o pata din cauza inalbitorilor. Ce sa le fac?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Singura posibilitate e să cauți o firmă, o societate, care vopsește textile, doar așa îi vei avea, din nou, ca noi.
Dacă nu s-au decolorat pe o porțiune foarte mare, tu ca fetiță isteață, poți avea multă fantezie, dibăcie, imaginație, și poți apela la aplicarea unor imprimeuri (fluturași, flori, inimioare, există unele aplicații și cu nume personalizat etc), care se găsesc în comerț, la mercerie. Acestea se lipsesc de materialul pantalonului, cu fierul de călcat, încălzit ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, ata de inalbitor, care de fapt nu e pata, nu o mai scoti.Inalbitorul a decolorat nu a patat.