| Synapse a întrebat:

Salut.La un centru de developare a pozelor,se poate sa-mi faca o copie a unei casete(din aceea pe care se filma inainte) pe un dvd? N-as vrea sa ma complic eu acasa cu pus caseta in camera,camera conectata la tv,tv-ul la pc si apoi sa inregistrez totul.
Nu stiu daca am postat intrebearea la categoria potrivita, dar nu asta conteaza cel mai mult.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu aşa se face, pentru amatori se foloseşte tunerul PC, pentru profesionişti convertorul analog - digital.
Dacă nu vrei să te ocupi tu personal sunt destule adrese pe internet.

| Synapse explică (pentru Arthur):

Ma...eu am o caseta d-aia mare, care se baga intr-un player special, am uitat cum se numeste.

| Synapse explică (pentru Arthur):

VHS de-aia ma...

| Arthur a răspuns (pentru Synapse):

Păi e casetă video normală. Dacă găseşti un video casetofon care redă bine, cu un tuner PC poţi face şi singur transferul. Dacă nu, ai o grămadă de adrese pe net.
Ai aici una plus preţ : http://www.andreasfotovideo.ro/alte_servicii.html