| GeorgeOG19 a întrebat:

Salut.Ma gandeam la o treaba, dar nu stiu cat ar fi de buna.Ma gandeam sa iau un semineu clasic din tabla,dar pe langa care sa zidesc frumos cu caramida, dedesubt sa fac loc pentru lemne, etc. Oare are si rezistenta? Nu va fi folosit 24/24.Doar sa se incalzeasca putin aerul.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Probabil va rezista cativa ani, dar cladeste-l astfel încât sa il poți scoate si înlocui. Oricum un șemineu necesita si un spatiu prin care sa circule aerul, deci trebuie sa lași puțin spatiu intre el si zid.