Întrebare recomandată | Teo2061229 a întrebat:

Am dat super glue pe o canapea din piele si nu stiu cu ce sa curat. Daca trag de,, pata"" se rupe si pielea. Ajutati-ma va rog! Cu ce pot curata?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

O sa mearga cu acetona! Dar ai grija sa lucrezi putin, adica nu torni peste. Lucrezi cu un betisor de urechi inmnuiat in acetona, pui pana pata dispare. Daca nu merge poti incerca si cu benzina usoara, se gaseste la magazine de profil, este folosita la un anumit tip de brichete, deci la tutungerie, dar in mod normal acetona ar trebui sa isi faca treaba. Succes!

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

De regula cu apa mai multa.la umezeala superglue se desface.

| Vlach a răspuns:

Freaca cu un burete de vase foarte mult, cu partea moale...cred,e inventat pe moment, sper sa mearga

| Teo2061229 explică:

Voi incerca tot ce mi-ati spus si dupa voi alege raspunsul castigator. MULTUMESC!

| Georgidragu a răspuns:

Înmoaie o cârpă in apa șterge puțin acolo unde este super glue șterge cu un șervețel uscat apoi da cu acetona dar sa fii atenta sa nu pui foarte multa

| cabuuum a răspuns:

Incearca crema de maini, am inteles ca ajuta

| NagyAttila84 a răspuns:

Poate va inspira ceva din situl nostru

https://ateamclean.ro/wp/