| Skadred a întrebat:

Cum pot sa scot o pata de super-glue de pe o canapea... din imitatie de piele?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Incearca sa folosesti acetona. Mai intai verifica daca nu distruge textura canapelei, prin aplicarea acetonei intr-un loc ascuns.

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu mi-am patat cu super glue o pereche de pantofi sport. La sugestia unei prietene am scos pata cu acetona si nu s-au deteriorat pantofii. Ideea e ca si pielea ecologica are diferite texturi, de aceea ar fi bine sa incerci cum actioneaza acetona intr-un loc mai putin vizibil, cum ar fi spatele canapelei.

daniela
| daniela a răspuns:

Cred ca imposibil... acetona ataca pielea. Pune ceva peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stergi cu o carpa cu scuipat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai poate scoate pentru ca super-glueul arde pe tesaturi si piele.De fapt nu este o pata ci o arsura.