| bloodrain1112 a întrebat:

deci am o problema foarte grava am avut un caine in gradina iar cand a venit vara a facut foarte multi purici si l-am dat(cainele) acolo la cusca si imprejur au ramas foarte multi purici iar dupa un timp s-au inmultit iar acum daca ma duc la cusca imi sar toti purici pe picioare deci cum pot scapa de ei?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Te duci frumusel la un magazin de subst chimice ( cred ca gasesti si la farmaciile de plante) si cumperi insecticid pe care il dizolvi in apa si il stropesti cu pompa de gradina. Optional ca sa nu mai sara puricii pe tine poti imbraca intr-un combinezon (am avut si eu problema cu puricii, tot din cauza unor caine care nu erau nici ai mei)

| bloodrain1112 explică (pentru danutzu96):

Va multumesc tuturor am fost si am luat o solutie am amestecat cu apa 100 ml-5L apa si am dat cu pompa am scapat de toti purici happy

| danutzu96 a răspuns (pentru bloodrain1112):

La fel am scapat si eu de eiwinking

8 răspunsuri:
| anisoara96 a răspuns:

Stropeste frecvent cu apa ca sa-i ineci, poti pune si subs chimice in ea de ex. inalbitor de rufe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa gasesti solutii contra lor. De la veterinar sau ceva. Se fac cu apa si se stropeste zona 'contaminata'. Vei distruge 'invazia purecilor' laughing

| sandusandu12 a răspuns:

Da cu motorina in cusca si nu lasa cainele sa intre 1 zi in cusca

| Toma_Wtg_1998 a răspuns:

Stropeste cu substanta pe sol, sa ii omori, intereseaza-te ce substanta e buna pentru asta, cumpar-o si aplica pe sol, mult noroc!

| Hamroun a răspuns:

Du-te la un o farmacie veterinara sa iti dea o solutie pentru a stropii unde ai puerci.

| f1z1ca3mat3r13123dewdsa12 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare. Eu am luat cainele de acolo si l-am spalat cu motorina. Iar cusca si imprejmuirea am dat-o cu var. Am lasat o zi intreaga asa dupa care am repetat procesul. Functioneaza.