| fanestefan a întrebat:

vreau sa stiu daca pot acoperi o gaura intr-o usa pvc...sugesti.happy

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,poti.Gaseste un material asemanator, caruia sa-i dai forma gaurii si lipesti cu,, picatura,, sau prenandez.Atentie insa:cu o pila mica-sau smirglu-trebuie sa iei putin din marginile gaurii, tesind-o, adica sa fie mai larga la exterior, cam la 45 de grade.Dopul trebuie si el pilit, astfel ca impingandu-l spre gaura sa nu intre inauntru.

| mixxjim a răspuns:

Poti umple gaura cu orice ai (hartie, silicon, lemn etc) si apoi pe deasupra poti aplica o folie autocolanta de mobila, ori numai pe locul respectiv, ori pe toata usa, depinde de culoarea usii. Se gaseste prin magazinele cu chestii de mesterit, poti sa vezi aici cam despre ce e vorba http://www.axelen.ro/folii-autocolante-pentru-mobilier-pid57.html

| Mihaela1964 a răspuns:

Depinde de marimea si locul pozitionarii golului.Silicon transparent folosit la etansari, petic din bucata de plastic lipit cu prenandez. Sper sa-ti fie de folos.Numai bine.

| BlacK0NinjA a răspuns:

Depinde culoarea

| alexpuya88 a răspuns:

Nu poti sa o acopei

| griiulain a răspuns:

Nu ai spus ce fel de gaura ai. Daca este pana in 12 mm se gasesc dopuri.