| Atsyxyvb4b4o a întrebat:

Salut, vreau sa vopsesc un perete care are vopsea in ulei pe el (veche). Vreau sa știu dacă pot, e ok sa dau cu amorsa cu diluant combinate ca prima mana și după să dau cu vopseaua în sine.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrei sa vopsesti cu altceva decat vopsea de ulei trebuie arsa vopseaua de ulei si curatata cu spaclul. Arderea se face cu o lampa pe benzina sau lampa pe gaz.

| Atsyxyvb4b4o explică (pentru Salontanul):

Nu
Tot cu vopsea in ulei vreau sa dau

| Salontanul a răspuns (pentru Atsyxyvb4b4o):

Atunci cureti vopseaua umflata, grunduiesti locul pentru a-l nivela si dai cu noul strat de vopsea. Nu trebuie amorsa.

| ValoareLaMinut a răspuns:

Da