| ronnan a întrebat:

Salutare! Nu prea sunt in domeniu, am un put mai vechi, inca functional, as dori sa cumpar o pompa submersibila profesionala cu debit mare de apa si rezistenta, as avea nevoie de ajutorul tuturor, fiecare sfat e bine primit si mai am nevoie sa ma ajutati spunandu mi la ce adancime fata de apa trebuie amplasata pompa, tin sa precizez ca putul are o adancime de 26 de metri dintre care acei 6 metri sunt de apa, va multumesc pentru timpul acordat

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu debitul pompei trebuie sa fie "mare", ci debitul izvoarelor din fantana!
Oricum, daca pompa scoate apa din fantana, la robinet nu-ti va veni NIMIC pana ce se umple iarasi fantana.

| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa mergi la un magazin de specialitate sa le explici asta? Acolo poti primi niste sfaturi mult mai bune pentru ce ai nevoie.
Aici cine sa-ti spuna, niste baietei obsedati de fimoză?
Scuze de exemplul dat dar cam asta e.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai te-a întrebat (și) pe tine, nu numai pe acei baietei happy

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Am trecut de mult de acel stadiu cand imi studiam pu.ța de enșpe ori pe zi.

| mihai69 a răspuns:

Pompa ar trebui să fie cam la 1m de fundul puțului.