| dragosbarligea a întrebat:

Se poate cumpara un apartament care are ipoteca pe el prin "Prima Casa" si ai carui proprietari sunt plecati din tara? si daca da cum se procedeaza? la ce anume trebuie sa fiu atent sa nu iau teapa? va rog sa ma ajutati! Multumesc!

2 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Se poate cumpara. Ca mod de procedura legal, notarul stie totul.
Dar, verifica datoriile care au generat ipoteca, prin a lua legatura cu creditorul respectiv. Succes. si daca te tine buzunarul, angajeaza-ti un avocat.in cazul in care nu te descurci cu hartiile(te avertizez ca tarifele s-au marit).

Răspuns utilizator avertizat