| Wtf9000 a întrebat:

Se practica in Romania permacultura? Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Din cate stiu eu... nu. mai mult in america latina... alpi si asia... in romania ...nu cred tongue

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Cautand pe net am gasit acest linck despre permacultura undeva in Romania citeste-l http://undevainromania.wordpress.com/category/permacultura/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... exista o fundatie care se numeste" Asociatia de permacultura din Romania" si are sediul in Mangalia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt interesat de astfel de cultura. Daca aveti materiale de citit, surse de informare as vrea sa le aflu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. E undeva in Bistrita -Nasaud -Beclean mai exact la Malic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.ermitajmalin.ro unde are loc primul curs de permacultura in Romania, dat de Steve Read, Universite populaire de permaculture din Franta

| peppertea a răspuns:

In Romania, dat fiind ca in mare stam bine la capitolul sol, apa, soare, ar fi minunat sa se practice. Și eu sunt interesata mai nou, ma documentez. Cred ca e timpul sa se inceapa permacultura peste tot, avem nevoie de o agricultura mai putin destructiva, netotalitara.