| Alex a întrebat:

Se practica blind date in Romania?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acum vreo 2-3 ani am vazut niste fluturasi care faceau reclama la o seara de gen. nu am fost evident, dar mi-am amintit o chestie mai la indemana: intr-un club, sau bar, activezi bluetooth-ul si incerci sa incepi o conversatie! Oricum, la cat de emancipati sunt romanii, daca chiar vrei, sigur ai sa gasesti si "orbecaiala", si, cine stie, poti sa ai chiar noroc din prima! Nu uita de protectia cu prezervativ, la o adica!

| Alex explică (pentru PsihoSex):

Sincer, n-am inteles raspunsul dvs si nu cred ca are vreo legatura cu blind date. Stiti ce inseamna blind date?

| PsihoSex a răspuns (pentru Alex):

DA, stiu, de ce crezi ca nu as stii?! In filme, apare ca o chestie oprganizata intr-o sala, unde doritorii, de ambele sexe, se perinda, intr-o anumita ordine, probabil alfabetica, la mese, unde, in 5 minute se prezinta, si cer informatii da la interlocutor, iar daca se plac, fac si schimb de numere de telefon sau email! Si tot asa! Sau tu la ce te refereai?! Poti citi diverse anunturi si in orice publicatii sau pe internet, si sa te intanesti "in orb" fara sa te fi vazut cu celalalt, ca sa vezi cum va fi, dar e mult mai riscant asa, in sensul de a fi - potential! - foarte dezamagit/a! de fizic, vestimentatie, miros, etc.