| georgex3 a întrebat:

Spuneti-mi CATEVA DECORATIUNI DE CRACIUN DE Fcut acasa deoarece sunt copil dar va rog nu mai imi dati site-uri spuneti-mi prin scris

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cum faceau bunicii si strabunicii: conuri de brad (eventual vopsite), nuci invelite in staniol, hirtie colorata facuta "scarita" (cred ca ai invatat cum se face) sau hirtia creponata taiata fisii si usor rulata. Poti pune si jucarii mici.

| ALOALO123 a răspuns:

1.Fa un con din carton
2. Picteazal in verde
3.Adauga globulete mici di sclipici
GATA BRADUL

| Fodorica_Teodora_2001 a răspuns:

Globuri: baloane, ata mai groasa, aracet si un glob.
1. umfla baloanele
2. pune aracet intr-un vas intins si trece ata prin el in timp ce o infasori pe balon.
3. dupa ce ai pus ata in forma dorita pe balon, cu o pensula unge toata suprafata cu aracet apoi presara globul spart peste.
4. lasa la uscat pana se intareste ata
5. sparge balonul si scoate-l