| Alexandra_Maria_1975 a întrebat:

Stau la casa parter si etaj si nu stiu ce fel de rutar sa imi cumpar. Puteti sa ma ajutati?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și eu aș recomanda tot minimum două antene (adică fie două router-e, fie unul și un range extender), la fiecare etaj câte una. Dacă ai curte, ar fi bună și o antenă exterioară cu câștig bun.

| Intruder19 a răspuns:

Depinde cati m2 are casa si unde vrei sa pozitionezi routerul sa ai semnal in toata casa si ce buget ai, eventual mai poti cumpara 1-2 range extender sa iti extinda semnalul wi-fi.

Recomand un
http://www.pcgarage.ro/......dual-band/

| octav005 a răspuns:

Eu as recoamnda un Asus. cu banda de 2, 5 si 5ghz