| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Stiti cumva niste decoratiuni pentru casa care se pot face manual?
Funda la cele mai usoare si dragute.

Răspuns Câştigător
| cяιss a răspuns:

Www.soscasa.ro
acolo gasesti :d

4 răspunsuri:
| Theeo a răspuns:

Depinde de casa fiecăruia, depinde de culoarea pereţilor şi a tavanului, depinde de tipul mobilei (old, fancy, fashion, clasic) şi de culoarea acesteia.
mai mult de atât depinde ce decoraţiuni vrei...
pentru holul de la intrare îţi poţi picta dulăpiorul pentru pantofi, poţi remodela cuierul, şi orice găseşti în cale, poţi adăuga o vază cu flori de câmp (flori nemuritoare)
pentru bucătărie, deasemeni poţi picta mobilierul sugerând de exemplu cu ce e ocupat acel dulap; poţi adăuga deasemeni într-uunul din locurile mai puţin animate lo vază cu floricele sau un coşuleţ cu flori.
camera de zi sugerez să o ai cât mai luminoasă şi mai simplă dar poţi aduce unele decoruri care să încălzească atmosfera (o sticlă de vin, transparentă poate fi transformată în vază pentru flori nemuritoare, 2-3 fire iar în sticlă poţi pune nisim şi pietricele de râu cu cochilii de melci de câmp)
pentru alte idei trăznite şi poate chiar personalizate email pe " teofilioancodrut11@gmail.com "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu stiam de soscasa.
da` acum e suspendat straight face.`

| AlexSadik a răspuns:

Da, le poti face cu un cutit si cu un copil de 7 ani, iei cutitul iei copilu' (cenzurat) si dupa aia (cenzurat) dupa care iei (cenzurat) si ai niste PERETI CU PETE ROSII natural! Mult noroc!

| paramore_7972 a răspuns:

Pai.cu ce sa incep?laughing...cumperi o vaza cilindrica, transapraenta, o funie maronie(nu stiu cum se numeste, e mai aspra asa), niste scoici, si un super glue.lipesti funia, de sus pana jos(in spirala) de vaza si lipesti scoicile cum vrei si cum crezi tu ca ar arata mai frumos. Aceasta vaza ar fi ideala pentru living.