Întrebare recomandată | ionuttanase a întrebat:

Sunt mai bune drujbele pe benzina sau cele pe curent?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cele electrice sunt pentru uz casnic, n-au cine stie ce putere, dar sunt ieftine si tin destul de mult. Cele pe benzina sunt mai scumpe, iar daca iei o chinezaraie risti sa prinzi odata o cioata si sa spargi toate rotitele de prin ea.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Alea pe benzina, normal. Cele alimentate cu electricitate sunt dependente de prize deci sunt limitate.

| Maioru a răspuns:

Problema se pune asabig grinaca lucrezi la padure sau in alta parte unde nu ai posibilitatea sa te alimentezi la curent si vrei putere mare, cumpara o drujba pe benzina. Daca vrei sa tai acasa lemne mici si nu prea groase cumpara pe curent.Eu am Makita pe benzina, am dat pe ea anul trecut1100ron.si sunt foarte multumit.Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa-ti iei totusi pe benzina.

| paulthegame a răspuns:

Depinde la ce le folosesti tu, de exemplu daca tai o 1 metru cub pe an ia-ti una la curent daca tai mai mult ia-ti o husqvarna 135 sau mai nou 235 e cea mai ieftina din sau mai sunt drujbele chinezesti bunisoare si alea, deci depinde cat tai si ce tai

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Firma asta este cea mai buna husqvarna de pe piata

| atoatestiitoarea a răspuns:

Sunt mai "bune" pe benzina ca te duci cu le unde vrei si te catari in copac fara sa i surprize de agatat cablu deci MULT mai practice si de fapt si mai puternice

| Adikis a răspuns:

Cele pe benzina in orice caz! Sunt mai puternice, rapide si daca vreodata o sa ai nevoie, poti merge oriunde cu ea, pe cand la curent doar in limita prelungitorului! big grin

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Ia una pe gpl cai mai ieftin

| MitroAlex94 a răspuns:

Depinde la ce te referi "mai bune".Ca si putere sunt mai bune cele pe benzina

| georgetzop a răspuns:

Pe benzina clar, cele pe curent sunt mai mult pentru uz casnic, mai ales ca nu le poti folosi oriunde

| alexandru289 a răspuns:

Cele pe benzina

| mihai4eu a răspuns:

Pe benzina cu siguranta, dar merg si cele pe curent, daca le poti alimenta