| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut! Mă puteți ajuta cu o întrebare? În ce a-și putea ambala niște ciupercute din ipsos pentru a le trimite colet? Mulțumesc

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cea mai la indemana este foloa cu bule. Înfășori fiecare obiect in mai multe straturi, dupa care le asezi într-o cutie potrivita ca marime, astfel incat sa nu se poata misca. Spatiile goale le umpli cu folie mototolita. Daca sunt prea multe, imparte-le in mai multe colete.

Bula
| Bula a răspuns:

In poliester expandat gros.
Totul se introduce strans, in cutie de carton si se eticheteaza "Fragil", idicand partea de "Sus" (cu sageata mare, groasa, neagra) aplicata pe lateralele cutiei.

| Florinrobert a răspuns (pentru Bula):

Pai am vreo 18 bucăți de trimis și îmi este frica sa nu se spargă.am mai trimis învelite în hârtie și au ajuns praf...

| Bula a răspuns (pentru Florinrobert):

Ambaleaza-le asa cum am spus!
Ca indiciu: uite-te cum sunt ambalate televizoarele si alte aparate electrocasnice.

| Florinrobert a răspuns (pentru Bula):

Am sa încerc. Mulțumesc frumos

suntserios
| suntserios a răspuns:

În folie din aia cu bule. În multe straturi

| StrongHeart a răspuns:

Intr-o cutie/caserola sigilata bine cu folie de plastic(rola).

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Cat de mare e o ciupercuta?

| Florinrobert a răspuns (pentru carevaescu):

17 cm înălțime și diametrul la pălărie sa fie de 15 cm

| carevaescu a răspuns (pentru Florinrobert):

Iti recomand sa le pui într-o cutie umpluta cu granule de polistiren

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Folie de aluminiu si plasa de umbrire, nu uita de folia cu bule, spor!