| Alina894 a întrebat:

Vreau sa stiu care culoare de parchet este la moda si da un aspect mai elegant camerei si o face mai spatioasa? Am luat un parchet mahon dar problema e ca incaperea e micuta si s-ar putea sa para intunecoasa. Apoi nu stiu ce culori ar merge la mobila, usi, etc. Insa mie imi place foarte tare nuanta... Deocamdata ne-am gandit si la un parchet de stejar... dar mi se pare cam modest ca nuanta, poate gresesc. Se poarta aceasta culoare? Ce alte nuante de parchet mai sunt la moda? Multumesc

2 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Alege ce-ti place tie! moda vine si pleaca, dar tu trebuie sa te simti bine unde stai. incearca sa faci contrast cu covorul. mobila, mai pui niste flori
Si mie imi place parchetul mai inchis la culoare, idem usile. mai vezi in reviste de design de interior!
BAfta!

| busuioc23 a răspuns:

Dc vrei sa para elegant incearca un mahon la parchet si o culoare deschisa la peretii camerei asa se va face un contrast frumos...un mahon parchet merge cu un galben floarea sorelui in camera