| yoyo_5190 a întrebat:

Vreu sa-mi redecorez baia si nu stiu cum? vreau sa fie moderna ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Cartinescu a răspuns:

In primul rand, raporteaza-te la spatiul pe care il ai. Nu cumpara o cada sau vreun jacuzzi de 4mp daca tu ai baie de 8mp. Incearca sa mergi totusi mai mult pe confort decat pe modernism, daca nu ti le permiti pe amandoua. Nu are nici un sens sa vii seara de la servici, si sa stai in picioare in dusul tau modern, in loc sa stai confortabil, intr-o cada plina, timp de 20-30min, sa te refaci. Pentru design, incearca o chiuveta incastrata in perete, fara spatiu de depozitare dedesubt. O oglinda mare va arata si bine, va mari si spatiul. Spatiile de depozitare, daca ai posibilitatea, ingroapa-le in perete. Daca nu, incearca sa cumperi piesele cat mai mari si nu foarte adanci, pentru spatiu. Colac extra-moale pentru capac, suport de reviste langa, si rabdare pentru ca o redecorare a baii dureaza. Sa schimbi si tevile daca tot darami tot. Noroc mult.