| anonim_4396 a întrebat:

Am o propunere...
Multe operatii se amana din cauza lipsei de sange din spitale. Ce-ar fi sa ne mobilizam, sa alegem o zi pentru fiecare oras si sa donam sange? Ne intalnim mai multi in fiecare oras, mergem impreuna la spital si ajutam lumea cu un gest foarte simplu. Putem organiza asta? Cine se baga?
Inainte de a raspunde acestei intrebari, va rog sa cautati pe internet informatii despre cat de importanta e donarea. happy

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Nu te-ai lasat Adina mmm? happy Eu ma bag, dar precum ti-am spus-o si-n privat este foarte greu. In Bucuresti se dau si bani pentru. acest lucru, si tot nu se duce lumea.
Eu insa ma bag si as strange si ceva lume de pe aici, dar e greu, ar trebui ceva afisat mare pe site de catre admini.
Iti salut initiativa. happy

68 răspunsuri:
| Edward_2553 a răspuns:

Buna Adina din pacate exista o dezamagire pentru mine.acum aproximativ am reusit sa ii conving pe unii oameni cu putere sa faca reclama la tv pentru aceasta problema si am reusit, timp de o saptamana a fost reclama pe protv dar rezultatele au fost dezastruoase. au venit in jur de 200 de persoane la donare din buc in prima saptamana apoi au scazut si s-a ajuns la normal adica pe 0.si eu am facut 2 donari. oricum eu va sustin, succes

| Plague a răspuns:

Eu am vrut sa donez sange, si cand m-am dus la spitalul din orasul meu, m-am facut de ras. sunt intr-un orasel mai mic de langa oradea, si asistentele se uitau la mine ca la felu 3 cand am zis ca vreau sa donez sange aiurea, pentru nimeni special... nici macar sa faci o fapta buna nu poti...si tocmai am aflat ca trebuie sa ai minim 18 ani (am 16) straight face naspa.

| Deedeek a răspuns:

Si eu ma bag, dar nu cred ca am greutatea necesara pentru a dona sange (e adevarat ca asta e un criteriu?)

| OrochiFan a răspuns:

Heey, te sustin itrutotu,
este ff frumos ce vrei sa faci

Răspuns utilizator avertizat
| MrBlueEnergy a răspuns:

Eu chiar as vrea.

| Game_8035 a răspuns:

De ce sa donam sange cand putem dona urina de vaca,porc, cai, om, cui i trebuie sange sa sil faca, va pis in freza

| alexmovila a răspuns:

Da nu e chiar asa usor, eu de exemplu am o boala de sange, daca donez cuiva murim amandoi(si eu si pacientul), deci...