| denisaaa611 a întrebat:

Am nevoie urgenta sa imi raspundeti la intrebare: Portret pictat sau in creion? Nu ma pot hotari. Multumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In creion se vede tare
Bafta!winking

| 1Voineoska1 a răspuns:

Creion clar! Cu pensula(daca nu o ai pe cea potrivita) vei depasi conturul si vei strica trasaturile fetei. Las-o in creion!

| loveyou20011 a răspuns:

Depinde de cum iti este, imagineazati si daca chiar nu te poti hotara le poti face pe amandoua daca ai si timp

| denisaaa611 explică:

Nu eu fac desenul.Am apelat la un specialist si nu ma puteam hotari.Ce era mai spectaculos un portret in creion sau pictat.

| LuppiSmthg a răspuns:

Creion. Daca n-ai acuarelele si pensulele potrivite, s-ar bputea intinde culoarea, sau sa depasesti sau chiar sa ramana din parul pensulei pe plansa.
Orice desen am pictat, s-a stricat. Spun din experienta.
Dar daca vrei sa fie neaparat colorat poti folosi creioane cerate si sa te joci cu umbrele si luminile.
Daca vrei sa-l lasi asa, necolorat, si totusi vrei sa te joci cu umbrele, poti folosi tuse negre(inmoi varful pensulei in culoare fara sa-l umezesti).
Sper c-am ajutat cat de cat.

| LittleJapana a răspuns:

Creion, daca pictezi cu pensula s-ar putea sa iasa urat desenul.