| Iustiii170520 a întrebat:

Bună! Mai ține minte cineva acel desene animat de pe Minimax cu o fată blondă și cu tatăl ei care plecaseră împreună spre o insulă pe care se aflase un munte iar in interiorul său era o peșteră care purta o maimuță de aur prețioasă cu ochii de smarald? Țin minte că pe urmele lor porniseră alți doi "hoți" care voiau sa ajungă primii la destinație. Nu am reușit să dau de el… parcă a fost șters definitiv. Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu daca este acesta nu pare stilul minimax, dar am gasit asa ceva Jungle Girl & the Lost Island of the Dinosaurs

| Iustiii170520 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos, acesta era?
(A fost difuzat și pe Minimax, ma uitam in copilărie și mi-a plăcut enorm de-l tin minte și acum după mulți ani )

| Simpatic a răspuns (pentru Iustiii170520):

Nu stiu sigur daca acesta este, uita-te la cateva secvente pe Youtube si vezi daca este acesta, am si zis mai sus ca nu sunt sigur ca este ceea ce cauti ...doar asa mi-a dat raspuns google, poti vedea secvente din animatia la care fac eu referire aici : https://www.youtube.com/......s?/results