| RorySan a întrebat:

As vrea si eu niste anime-uri cu magie de foc, apa fulger cv de genu

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Fairy tail - foc,fulger, sabii, gheata, vant, apa etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avatar-the last airbender, si legend of Korra,
Uraboku

| InVPent a răspuns:

Avatar: The Last Airbender ( exemplul perfect )
Fairy Tail
Inukami
Katekyo Hitman Reborn ( cu elementele o sa apara mai tarziu cand vor folosii niste inele... ma rog, vezi tu )
Flame of Recca
Naruto
DanMachi ( Prima magie si anume focul, a aparut in episodul 4, insa nu stiu daca o sa continue cu magie pentru ca e doar la episodul 5 )

| AnaMariaJRock a răspuns:

Flame of Recca
Fairy Tail
Kamigami no Asobi
Yu Yu Hakusho
Magi
Inukami!

| Hyourinmaru a răspuns:

Am vazut prin toate comentariile Avatar si da, merita si e exact asa cum vrei tu dar tin sa fac precizarea ca Avatar NU e anime. Grafica e foarte asemanatoare cu a unui anime, dar nu este big grin

| Platinumus a răspuns:

Nu pot sa ma gandesc decat la Avatar: The last Airbender si sezonul 2 legend of korra, cu toate ca nu e un anime e printre cele mai tari din categoria sabig grin acolo povestea se desfasoara in jurul celor 4 elemente apa, aer, foc si pamant e destul de tare povestea si ai poti invata cate cv din ea

| CartoonFanRo a răspuns:

Fairy Tail si Avatar