| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fanii Naruto. Jutsurile Raikiri si Chidori nu sunt una si aceeasi tehnica, nu? Pentru ca seamana foarte mult! Funda cine ma lamureste!

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Buna. In principiu ar fi aceeasi tehnica. Deoarece, Raikiri are la baza Chidori. Pentru Raikiri, trebuie un control al chakrei mai bun si concentrare.
Aici ai mai multe detalii despre Raikiri:
http://naruto.wikia.com/wiki/Lightning_Cutter

| SeeDifference a răspuns:

Seamana,dar nu este aceeasi tehnica.
Chidori zdrobeste adversarul provocand rani grave.
Raikiri taie prin si poate distruge organe vitale cum si kakashi isi omoara adversari ajungand mereu la inamicilor si distrugando.
Sper ca e-am ajutat!