| AlexForEver a întrebat:

Care jutsu este mai bun,chidori, rasengan sau raikiri?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chidori.

| Lynna a răspuns:

In mod clar Rasengan.

| Duucu a răspuns:

Anime-ul a fost făcut în așa fel încăt ambele să fie la fel de bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Raikiri asta nici n-am auzit. Cat despre care-i mai bun, pana mea, sunt niste puteri din desene animate, nu prea pot fi comparate si nici nu inteleg rostul. In fine, zic asa: Rasengan e mai eficient dar Chidori mi se pare mult mai tare.

| 210552 a răspuns:

Rasengan

| Traian18 a răspuns:

Vant > electricitate ( deci Rasengan > Chidori ), iar focul > vantwinking, asta e slabiciunea lui Naruto happy, elementul foc al lui Sasuke

| C0nv3rs3 a răspuns:

Pai daca te uiti la Naruto o sa observi ca elementul vant bate elementul fulger.
Deci Rasengan ar trebui sa fie mai bun ca Chidori sau Raikir.

| Jounin a răspuns:

In primul rand, Chidori si Raikiri sunt acelasi jutsu, iar in al 2-lea rand, Rasengan e cel mai bun.Asta e parerea mea

| Sh0cKysteeL a răspuns:

Depinde cu este folosita deoarece sasuke poate folosi si sabia chidori dar daca le folosesc in mod oliginal rasenganul e mai bun big grin