| Luiza45 a întrebat:

Buna fani Naruto! Cred ca ati auzit de noul film Naruto:Road to inja. Imi puteti zice daca stit macar din auzite despre ce e vorba si cand apare? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HappyGirl_7385 a răspuns:

Pai, filmul asta, e un invers a tot ce inseamna Naruto. Cateva intamplari, care au stat la baza Naruto, nu s-au intamplat. Ex : Vulpea cu Cozi a atacat satul, insa Minato si Kushina au invis-o si au trait mai departe, si au sigilat Vulpea tot in Naruto. Minato, din ce-am vazut al patrulea Hokage, ci tatal Sakurei a devenit. A, si tot in acest film sunt prezentati si parintii Sakurei. Itachi, parca tot a ucis toti Uchiha, in afara de Sasuke, insa Sasuke este total diferit, el este un playboy si este indragostit de. Sakura. Naruto este Naruto, la fel, din ce-am vazut, cu familie si la fel de dornic de a deveni cel mai bun. Guy-sensei este gen Kakashi, linistit si toate cele si Kakashi este dornic de tinerete si gen Guy din anime laughing. Asa, Hinata este gen o Ino rea, sexy si rautacioasa si Ino este o fata linistita. Shikamaru, parca e putin schimbat, mi s-a parut gen. pampalau fara creieras si Neji e. un pervers laughing. E o totala nebunie, pe acolo insa, daca ai vazut episodul acela, 271, observi ca Sakura e bulversata, e uimita de toti ceilalti. iti recomand sa te uiti, sau sa revezi episodul. Autorul a facut un fel de '' legatura '', nu stiu preview ascuns laughing) pentru film in acel episod. Dar din ce-am vazut, mi-am dat seama, toata aceasta mascarada e la mana mascatului, care printr-un jutsu, vede ce-si doreste Naruto, o familie. si face acel jutsu si-si baga pe el, intr-un fel de asa zica '' vraja '' si-l face sa-si imagineze o noua lume, in care el are familie. si tot asa. Filmul, cred ca prin 2013. mda, stiu cum e, dar trebuie sa apara pe Dvd si asa ajunge pe net si in mana traducatorilor. Mai avem de asteptat si eu abia astept sa apara si filmari din cinematograf de la japonezi, ca sa mai ma lamarures T_T. Sper ca nu te-am zapacit, dar pentru a intelege mai bine, uita-te la toate trailerele care au aparut despre film si citeste cat mai multe chestiute. Succes!

6 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Putem sa ne asteptam la filmul tradus abia prin iunie 2013. Insa am auzit ca s-a facut si manga dupa acel film.

| claudiu123 a răspuns:

Salut,
si eu sunt un fac infocat al anime-ului Naruto, dar filmul 6 Road to ninja nu il vom putea vedea pana prin octombrie... ( in engleza )
In romana va mai dura pana in 2013 cel putin si cel mai probabil va fi pus pe site-ul www.animkage.com pe care se posteaza si toate episoadele :)
Azi a aparut episodul 275 din shippuden. Daca nu l'ai vazut fa-o :)
Sper ca ti'am fost de folos

| Luiza45 explică (pentru claudiu123):

Am cont pe animekage.ro cred ca e unul din cele mai bune site-uri de tradus anime-uri dar nu pot astepta...as vrea sa apara mai repede! In plus eu citesc manga..stiu ce se va intampla dar tot imi place sa ma uit.

| MaNDwN a răspuns (pentru Luiza45):

Daca nu stiai cei de la animekage si anime. kage fura tot de la http://shinobi-fansub.com/. sunt niste nesimtiti animekage. toate anime pe care le veizi la animekage de la shinobi sunt luate, dupa care cei de la animekage spun ca ei traduc tot, desi apare insigna shinobi pe videouri si la inceputul lor. la fel e si cu manga. daca vrei sa veizi filmul si alte episoade pe shinobi apar tot deauna primele in romana;)

| Luiza45 explică (pentru MaNDwN):

SIncer.mi-am facut multi prieteni pe AK si stiam si eu de multe alte site-uri care traduc anime-ri.dar pe AK am gasit persoane de treaba cu care tin legatura.

| AnKu03 a răspuns:

O sa se intample cam tot ce a zis HappyGirl_7385.Eu doar vin cu completari : Itachi nu e considerat criminal ci un erou al satului (nu stiu exact de parintii lor), Naruto si Sakura sunt singurii care nu sunt afectati de "vraja" iar Neji si Hinata vor avea 'trecutul' inversat (tatal Hinatei moare iar cea devine tipa vulgara etc. iar Neji duce o viata perfecta de aia e pervers ), Ino devine fata timida, gen Hinata, Shino uraste gandacii si e mereu cu insecticidul dupa ei laughing).