| ღBelieveInHopeღ a întrebat:

Ma framanta o intrebare de cateva saptamani: Stiti cumva cum se termina Tom & Jerry? Am cautat si am gasit ultimul episod cand ei se sinucid la sina de tren dar nu cred ca este ultimul. Va rog sa imi spuneti daca gasiti ceva (dar daca gasiti chestia aia cum ca Jerry l-a omorat pe Tom, va rog sa nu-mi spuneti pentru ca nu este episodul real)

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Dupa cum spui tu acela este ultimul episod si se numeste Blue cat blue (1956) adica episodul 103 din seria Tom si Jerry, serie realizata de Hanna Barbera si William Hanna. Ambii creatori au murit din pacate, William in 2001 iar Hanna Barbera in 2006 și odata cu ei si desenele lor si enumar cele mai cunoscute: tom si jerry, familia flinstone, familia jetson, scooby doo. In prezent se mai fac desene dupa acestea dar bineinteles de alte companii si pot spune ca nu se compara cu cele vechi. RIP Hanna Barbera - William Hanna.