| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca le-ar mai trebui desenelor mele, accept orice opinie
, iar daca trebuie, aratatimi site-uri unde ma pot ghida

http://carmelyfairy.deviantart.com/

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nişte dimensiune în plus (umbre, mai ales) şi poate mai multă exactitate, fidelitate. Când copiezi, ai grijă să nu deformezi (mai ales faţa şi trăsăturile, nasul, ochii), să copiezi fidel, să nu strici proporţiile.
Şi dacă se poate nu mai desena pe hârtie de caiet, dungile şi pătrăţelele arată ciudat pe fundal.
De colorat, colorezi frumos, poate ai putea să nu pui atât de mult accent, adică să ai nişte degradeuri mai fine şi mai subtile.
În rest, te felicit! Poate ar fi o idee bună şi să desenezi alte chestii, nu doar personaje anime happy

| ryuu a răspuns:

Pot spune sa sunt destul de bune, pentru manga. Felicitari.
Stii vorba aia "e loc de si mai bine" si asta o obtii prin multa munca.
Asa ca-ti spun: GANBATTE KUDASAI!winking

| MarcŞiAtât a răspuns:

Talent. straight face

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Uite un sfat
foloseste tutoriale de pe net desenele tale par copilarose rau de tot fa desene mai mature in creion macar(eu folosesc si stilou ) de colorat esti buna dar ar trebui sa mai exersezi partea in care desenezi ca nu prea arata bine deloc

| WimziMihai98 a răspuns:

Dar desenezi foarte frumos, numai trebuie nimic din partea mea.winking

| Ikaross a răspuns:

Incearca sa le detaliezi cat mai mult lucreaza atent la fiecare parte, intr-adevar sunt frumoase dar le poti facem si mai atractive.

Ca un refference poti vede pe deviantART grupurile OtakuDrawers, Learn Manga sau pe site-ul Dragoart.com

Multa bafta!

| Moniix0 a răspuns:

Desenezi foarte bine. Zero e singurul care să spunem că are ceva love struck. dar este drăguţ :*. Desenezi ff bine :*

| anonima_7631 a răspuns:

Desenele tale sunt..copilaroase. Incearca sa desenezi obiecte in creion, cu umbre si penumbre.E mai simplu zic eu.
@Marc8952 laughing)