| BadResonance a întrebat:

Deci ca sa incep asa. am vizionat sezoanele 1si 2 din Kuroshitsuji si acum observ ca a mai aparaut si Book of Circus. Si circa este facuta dupa nu stiu al catelea arc. Ok... Poate sa-mi explice si mie ce sunt arcurile astea din Kuroshitsuji, stiu ca tine de manga sunt niste capitole sau ce,? Nu pricep nimica din astea. M-am uitat pe google dar nu am gasit nimic si tot nu pricep. Sunt niste volume sau capitole speciale sunt o continuare a vreunui sezon sau ce? og pe cine stie sa-mi explice si mie ca sunt ametita cu totul. Si Book of Murder este un nou sezon sau un nou OVA :O Ca nu gasesc decat ca va aparea toamna asta happy Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

In primul rand, sezonul 2 din Kuroshitsuji n-are legatura cu manga-ul.E facut asa, sa prinda bine.
Primul sezon, pana cand apare Printul Soma, se continua cu sezonul 3:Book of Circus.Mai pe scurt, uita de sezonul 2. N-are legatura cu nimic din ce se intampla mai departe.
In Book of Murder cred ca o sa fie prezentat un eveniment, tot din manga.N-are o importanta anume.Vor fi niste oameni invitati la resedinta lui Ciel, sunt inchisi inauntru si au loc niste crime(se gasesc cadavrele musafirilor pe rand).Iar asta inseamna ca unul dintre cei inchisi acolo e vinovatul.Iar Ciel si Sebastian incearca sa-l descopere.Modalitatea in care o fac o sa fie interesanta.
E un OVA.

2 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Am văzut Book of Circus. "Arc" înseamnă capitol şi Book of Murder e un OVA. Ordinea de vizionare e:
-S1 până la episodul 15
-S3
-S1 restul epidoadelor
-OVA Book of Murder
-S2

Sunt cam încurcate dar am văzut şi mai şi. Îţi recomand să vezi S3. E foarte bun. E despre un caz cu dispariţie de copii. Ciel de angajează la circ ca să afle înformaţii despre caz. De ce la circ? Ei sunt principalii suspecţi în acest caz.

Sper că ţi-am putut fi de vreun folos! ^^

| Melly98 a răspuns:

Decii, Kuroshitsuke: book of circus este al 3a sezon, si e foarte interesant! Eu una il urmaresc dar e o continuare mai "ciudata" mai ales ca la sfarsit in al 2a sezon Ciel se transforma si el in demon, dar in al 3a e normal. Misiunea lui in aceast sezon este sa salveze niste copii :) deghizanduse in circar :D. Merita vazut crede-ma. Uite aici il poti vedea :)
http://deseneanime.ro/lista_anime/kuroshitsuji-book-circus/
Vizionare placuta.