| foreverunicorn a întrebat:

Era pe Jetix un fel de serial (animat, normal) care imi placea foarte mult.
Era genul ala de serial in care fiecare episod il continua pe ala din urma; stiti voi, o poveste continua.

Era ceva legat de fotbalul in spatiu. Echipe de pe fiecare planeta sau ceva... thinking Dar erau si fete si baieti.
Erau un negru cu dreaduri prinse in coada si o fata (un fel de "just friends"), amandoi faceau parte din echipa. Prin primul episod era ceva cu astia doi care s-au dus intr-un loc in care nu aveau voie, ceva ca o sera. Am imaginea in minte, dar chiar nu stiu cum sa explic. Un culoar de sticla, daca nu ma tradeaza imaginatia. Ideea e ca fata era sprijinita de un copac si baiatul aproape ca o saruta, dar nu o face si mda, nu stiu ce se intampla, dar ajunge intr-un fel de sistem unde se joaca fotbal unu la unu.
Renunta la echipa si toate cele.
Stiu ca aia erau foarte suparati pe el, iar prin ultimele episoade, era ceva cu ultimul joc de fotbal din campionat, unde terenul era in aer, se inclina parca... Au castigat la penaltiuri (sau cum se scrie)... Am flashbackuri, stiti voi.
Prin ultimul episod, cand ele se intorcea la echipa, a sarutat-o pe fata, pentru ca el plecase exact inainte sa o sarute in primul episod (ceea ce e dragut, adica, intr-un fel, cam totul se reduce la sarutul lor) si conversatia este:
- Acum ma ierti?
- Inca mai sunt putin suparata pe tine.
- Ah, frate.

Caut acest serial de vreun an si deja disper aici.
Sper ca voi sa stiti despre ce vorbesc.
Mersi :3

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

Cred ca te referi la Galactik Football. S-ar putea sa fi inteles gresit, verifica si tu.

| foreverunicorn explică (pentru xFluing):

Oh doamne te iubesc mi-ai luminat viata oh doamne mersi mersi mersi *scrisesem cu caps lock, dar TPU nu m-a lasat sa postez sad *

2 răspunsuri:
| CartoonFanRo a răspuns:

Galactik Football