| p5ych0 a întrebat:

Filmele naruto shippuden au vreo legatura cu serialul? Daca da, in ce ordine trebuie vazute?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Intr-un fel au, dar in alt fel nu! happy
Primul film a aparut la inceputul lui shippuden, dar nu se intampla in serial ce se intampla in film, daca vrei sa le vezi, o poti face in calitate de fan, nu neaparat pentru ca altfel nu mai intelegi serialul! big grin
Filmele sunt numerotate crescator, desi fiecare are un nume diferit! happy
Sper ca te-am ajutat! big grin

2 răspunsuri:
| Coloringthevoid a răspuns:

Filmele au fost puse intr-o perioada asemanatoare cu serialul.De exemplu in primul film din naruto shippuden a avut aceleasi abilitati ca in serial.
Ele trebuie luate in ordine crescatoarehappy

| stefyyyy a răspuns:

Nu prea au legatura cu povestea originala.Inafara de "Road to ninja" care iti arata intr-un fel cum ar fi lumea daca s-ar reusi Tsukuyomi infinit.Si inainte de film poti sa revezi episodul 311 care se si numeste:"Prologue of road to ninja".Si mai e un OVA care iti arata cum a devenit Konohamaru chunnin.In rest filmele sunt povesti separate.