| Lucy27 a întrebat:

Heei TPU! Stiti anime de dragoste in care baiatul sa fie inalt iar fata pitica si el sa fie foarte protector?
Ofer fundita :*

Răspuns Câştigător
| andreea9948987 a răspuns:

Hey, ai putea incerca:
-Toradora
-Inu x Boku SS
-Clannad; Clannad after story
-Sukitte li na eu
-Hidan no aria (mai multa actiune, dar si destul de multe faze comice si romantice)
-Hiyokoi (asta e de fapt un ova, dar chiar merita vazut. E foarte dulcee)
-Itazura na kiss (aici nu e foarte mare diferenta de inaltime dintre cei doi, dar consider ca trebuie urmarit si acest anime, deoarece are o poveste foarte interesanta)
-Anohana (la fel ca cel de mai inainte, diferenta nu este foarte mare intre fata si baiat. La ultimul episod, eu cel putin, nu m-am putut abtine sa nu plang happy )
-Kimi ni todoke (are o poveste extrem de interesanta, iar baiatul este foarte protectiv, ca si in celelalte animeuri mentionate big grin )
Cam astea sunt cele pe care le-am vizionat si mi-au venit acum in minte. Sper sa iti fie de folos ceva din aceasta lista si vizionare placuta! :*

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Anohana: The Flower We Saw That Day

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nana

| Dalyan a răspuns:

Buna, ai putea incerca:
*Gosick;
*Dansai Bunri no Crime Edge;
*Dantalian no Shoka(ei bine nu e romance dar e un anime frumos, desi nu sunt impreuna e protector cu ea);
*Hidan no Aria;
*Toradora;
*Hiyokoi(e foarte dulce dar din pacate are doar 1 episod de 23min si vreo 3 de cate 2 minute, trebuie sa urmaresti manga dupa daca vrei sa stii cum continua povestea );
*Ikoku Meiro no Croisée(nu e chiar romance dar e foarte protectiv cu ea sunt asa draguti);
*Inu x Boku SS;
*Kotoura-san
Cam atat cred ca stiu. Sper ca te-am ajutat si vizionare placuta.big grin