| Atechan a întrebat:

Heey
Poate sa-mi recomande cineva si mie un anime care sa indeplineasca fitele mele? tongue
1. Animatie buna
2. Slce of life (dar cand zic asta nu inseamna ca trebuie sa fie plictisitor (gen Clannad sau Acchi kochi), sa se intample ceva interesant (Sakurasou npnk de exemplu.)
3. Romanta
4. Sa fie mai noi (nu 80', 90')
5. GUYS xD I mean. the hot ones *o*

Si baietii. sa fie cam asa:
-draguti x3
-adolescenti
-sa fie mai...uhm. 'SWAG'? ( nu ca Sebastian din Kuroshitsuji)
-si cel mai bine sa se indragosteasca de o tipa ( Usui e exemplul perfect *.*)

...Deci ceva gen: Maid-sama, Free(dar sa 'implice' si fete, nu doar apa -.-), Diabolik lovers

Daca vreti sa imi spuneti ca sunt idioata nu va mai deranjati, deja stiu rolling on the floor xD
PS: am ales categoria asta ca aici sunt mai multi otaku, dar vreau anime-uri nu manga ^^

Arigatou, funda big grin

6 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dacă '80, '90 numeşti tu nou laughing)
Oricum, sper să-ţi placă: Hakuouki (OVA-urile, în special), Sukitte ii na eu, Tonari no Kaibutsu-kun, Uta no Prince-sama, Amnesia, AnoHana, Chuunibyou demo koi ga Shitai (insist pe ăsta!), Kimi ni Todoke, Kotoura-san, Arcana Famiglia, Lovely Complex, Vampire Knight, Tamako Market, Toradora, Hataraku Maou-sama, Itazura na Kiss, Kami-sama Hajimemashita, Zero no Tsukaima, 5 Centimeters per second, Kimi no Iru Machi, Gosick, Natsuyuki Rendezvous, School Days, RomeoXJuliet, Special A, B Gata H Kei, Blood Lab.
Nu chiar toate au Slice of Life, dar mna...

| ryuu a răspuns:

Hey!

- Nana

| Aberdeen a răspuns:

Cum a zis si ryuu Nana, Paradise Kiss, destul de ok a fost si Tonari no Kaibutsu-kun.
Incearca-le pe astea, si vezi daac iti plac.
Numai bine.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Kaleido star

| Nanami利 a răspuns:

Kamisama hajimemashita e anime-ul meu preferat big grin
Si Tomoe mi se pare ca arata cel mai bine smug

| Darkness13 a răspuns:

Lovely Complex
Santa Claus Panic ( nu stiu daca e si anime, dar il gasti ca manga pe http://shinobi-fansub.ro/threads/santa-claus-panic.2648/,mi se pare ca e exact ceea ce cauti )
FUNDA?