| Atechan a întrebat:

Vreau un anime super tare slice of life. Sa fie gen Sakurasou no pet na kanoj, Toradora sau Maid-Sama :3 Sa nu fie actiune. De preferat comedie, drama, romanta si e ok si ecchi. big grin Arigatou. Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Pacat ca nu-ti plac anime-urile de actiune, la alea ma pricep mai bine big grin Oricum, uite cateva care ar putea fi pe gustul tau:

Drama/romance :
Hotarubi no Mori e ( film ) : l-am vazut recent si pot sa spun ca sfarsitul a fost cam trist pentru gusturile mele. In opinia mea merita urmarit, mai ales ca are o grafica foarte buna.

Air : nu am prea multe de spus, uita-te la un episod si vezi ce parere ai, degeaba ti l-as descrie daca oricum nu o sa te uiti.

Clannad ( 2 sezoane ) : a lasat o impresie buna, chiar daca sezonul 2 a fost cam confuz. Pentru unii ar putea parea plictisitor de urmarit dar asta depinde si de gusturile fiecaruia.

Shigofumi : nici nu stiu de ce il scriu aici - e mai mult drama / psihologic, nu are romance, dar pana nu incerci n-ai de unde sa stii daca-ti place sau nu.

Sukitte Ii na eu : ce pot sa spun, cam banal din punct de vedere al actiunii, dar e bun de vazut atunci cand te plictisesti.

Ookami to Koushinryou ( Spice & Wolf ) : o serie exceptionala si din punct de vedere al stilului de desen, dar si a episoadelor.

Comedy/Romance :
Haiyore! Nyaruko-san : un anime amuzant, comedie, parodie, sci-fi si putin ecchi ^.^ Chiar daca are actiune, poate ti-ar placea dupa cateva episoade.

Baka to Test to Shoukanjuu : inca sunt trista ca s-a terminat. L-am urmarit in mai putin de 2 zile sad Ti-l recomand cu placere!

Hiyokoi : din nefericire sunt doar 2 ova T^T e ciudat, de obicei nu citesc manga shoujo dar cu seria asta sunt la zi.

Ikoku Meiro no Croise : aww, a fost asa cute :3 Iti spun de acum ca nu-i romance dar se incadreaza bine in categoria slice of life.

Itazura na Kiss : 10! e unul dintre putinele anime-uri pe care le-am revazut de 3 sau 4 ori. De asemenea, e printre putinele serii "shoujo" care arata si ce se intampla dupa ce ajung impreuna/ se casatoresc. Plus ca-i amuzant, comedie pura amestecata cu romance big grin Sigur l-ai urmari cu placere.

Karin : un vampir ce da sange pentru ca are prea mult si un baiat ce-i prins intr-o lume pe care nu si-o imagina inainte sa o intalneasca o fata ciudata care fuge de el pe holurile scolii. Ce vrei mai mult?winking

Ouran High School Host Club : daca nu l-ai vazut inca, nu stii ce pierzi. Warning! : daca te uiti la 1 episod si nu te mai poti dezlipi de calculator, este recomandat sa iei un somnifer bun altfel te scoli la 3 dimineata sa vezi ce se intampla ( cum am facut eu desigur xDD )

Zero no Tsukaima : din nou, scuze ca nu-ti respect cererea, are multa actiune. Dar te asigur ca este romance, comedy, ecchi ( intr-o oarecare masura ) si foarte captivant xD

Acchi Kocchi : caracterele sunt chibi, poate asta face anime-ul si mai dragut ^.^

Kotoura-san : drama ( jumatate din primul episod ), comedie ( cam toata seria ) si romance. Am urmarit-o foarte repede, de la inceput pana la sfarsit ..in cateva ore. Cred ca merita o minima atentie ( sa vezi 1 episod intreg, macar din curiozitate )

Nu mai am timp de descrieri, dar uite alte serii ce te-ar putea interesa :
Brothers Conflict
Hataraku Maou-sama!
Inu x Boku SS
Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui! ( pe scurt Watamote )
Inu to Hasami wa Tsukaiyou
Amnesia
Asu no Yoichi!
Kill Me Baby
Natsume Yuujinchou
Lovely Complex
Kiniro no Corda: Primo Passo
Kamisama Hajimemashita
Shugo Chara!
Special A
K-On!
Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Kirarin Revolution

Vizionare placuta! happy

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey.
- Golden Time (ongoing)
- Bakuman (3 sez)
- Hana Yori Dango
- Oreshura

Vizionare placuta!

| Nanami利 a răspuns:

Preferatul meu: Kamisama hajimemashita (e perfect si manga si anime, dar in manga e mai mult) :X