| ChuPaChuPsPinK a întrebat:

Hei : Voi la comicuri cum puneti imagini cu ceva luat de pe net :s adica cum ar fi urs sau ceva...

cum il puneti?

funda la cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| Rockărița a răspuns:

Pai,dai pe google poza cu ce vrei tu(exemplu:ursi,selena gomez, catei etc.)Apoi il salvezi pe calculator(dand pe imagine clic dreapa, apoi ''save as'' si il salvezi in ce program vrei)Apoi vezi in paint ca ai sus in partea stanga un carnet pe care scrie paste.Sub el ai o sageata dai clic pe ea si scrie acolo ''paste from'' si acolo dai clic pe ea si vezi in ce program ai salvat imaginea, dai clic pe imagine si gata.Imaginea a ajuns pe foaia ta de desen.

2 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Dai click stanga pe imagine si alegi "copy image to clipboard". Dupa ce intri in Paint in bara cu optiuni ai patratul asta:
http://i.imgur.com/eZ5HE.png
Dai click pe el, apoi dai click dreapta pe spatiul alb si alegi "paste."
Apoi asezi imaginea unde vrei tragand de imagine, o maresti sau o micsorezi ducand cursorul in unul din colturi si tragand spre exterior pentru a o mari si spre interior pentru a o micsora.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

| XLilSmileX a răspuns:

Nu am facut comicuri pana acum (banuiesc ca se fac in paint :/ ) dar mai intai trebuie sa copiezi imaginea de pe net ( cu click dreapta--> Copy sau Ctrl+C) si apoi intrii in Paint( sau in programul cu care faci comicurile) si o pui acolo ( cu click dreapta-->Paste sau Ctrl+v). Daca nu merge, incearca sa salvezi imaginea in computer si apoi repeta pasii de mai sus happy