| NgrMdx a întrebat:

Heii fani anime big grin
Imi puteti spune cum este anime-ul Toaru Majutsu no index? Si daca mai are vreun sezon.
Deasemenea..imi puteti spune alte anime-uri cu zei si alte chestii din astea, in afara de KamiAso. Ceva ce sa contina si un cuplu, dar nu neaparat.
Multumesc frumos! happy

3 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Anime-ul mi se pare interesant. Are Action, Magic, Sci-Fi, Super Power în el deci e pe gustul meu. Nu l-am văzut deci nu pot să-ţi spun cum e dar ştiu că:
-S1 ---> 24 ep + 2 Speciale
-S2 ---> 24 ep + 2 Speciale

Anime-ul are 2 sezoane şi 4 speciale. De unde ştiu? De pe www.myanimelist.net. Dacă vreau să aflu despre noi sezoane dintr-un anime sau cum este un anime atunci fi sigură că acolo o să caut. Sper că te-am putut ajuta! :)

| erzabadgirl08 a răspuns:

Sezonul 2 a aparut deja, il poti vedea aici cu subtitrare in engleza :
http://www.waoanime.tv/anime/to-aru-majutsu-no-index-ii/

alt anime
cu zei este Noragami

| Santoryuu a răspuns:

Cand vreau sa vad cat ii de bun un anime ca sa stiu daca sa-l incep sau nu, ma uit de obicei pe myanimelist, la nota, la nr-ul de useri care s-au uitat la el, la reviews
http://myanimelist.net/anime/4654/Toaru_Majutsu_no_Index are nota 7.81 din aproape 100000 useri, ceea ce nu-i rau;
la rubrica de sus "Related Anime", se vede ca are continuare daca apare "Sequel", si intr-adevar are un al 2lea sezon: http://myanimelist.net/anime/8937/Toaru_Majutsu_no_Index_II
Si nu in ultimul rand, e bine de consultat si rubrica de reviews din link, pentru o analiza mai profunda, sa vezi exact ce le-o placut si ce nu, la useri.