| Hinnata a întrebat:

Heiii, am nevoie de anime`uri romance ro sub cat mai repede!
Dau fundita pentru raspunsul cu cele mai interesante anime`uri de acest gen!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Amagami SS (2 sez)
- Sakamichi no Apollon
- Itazura na Kiss
- Sola
- Kimikiss Pure Rouge
- Clannad (2 sez)
- Suzuka
- Nana
- Paradise Kiss
- Sukitte Ii na y o
- Toradora
- True Tears
- Myself; Yourself
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Mashiroiro Symphony
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Ano Natsu de Matteru
- Bakuman (3 sez)
- Golden Time

Vizionare placuta!

| Hinnata explică (pentru ryuu):

Imi poti spune care dintre ele au Kiss Scene, si care crezi ca are cea mai draguta poveste?

Multumesc anticipat!

| ryuu a răspuns (pentru Hinnata):

Kiss scene:
- Nana
- Paradise Kiss
- Sukitte Ii na y o
- Suzuka
- Ano Natsu de Matteru
- Amagami SS

Cat despre poveste, pe langa cele de mai sus mai adaug: Clannad, Mashiroiro Symphony si Bakuman (mai mult (sau mai putin) o poveste de dragoste la distanta si o promisiune in final indeplinita).

Ultimile 3 anime-uri, din cate stiu nu se incadreaza in categoria de mai sus. Dar, cum am mai spus (scuze ca ma repet), au o poveste interesanta si fiind unele din cele preferate de mine din acest gen Romance, vizionate de cel puti 2 ori (Clannad de 4-5 ori).

Sper sa fi gasit ceva pe placul tau.winking Daca ai alte intrebari. big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradise kiss
Skitte i na eu
Kimi ni todoke
Please teacher
Full methal panic
Full methal panic fumoffu
Mew Mew Power
Cawboy Bepop
Blue gender
Lovely complex
Gravitation(shonen)
Honey and clover

| zaoo32 a răspuns:

Http://animekage-sub-ro.info/mangalist.php gasesti aici o gramada de anime-uri detoate genu-rile