| yoadeea a întrebat:

Helooooooo TPU! ma ajuta cineva cu o descriere a anime-urilor :katekio hitnan reborn, nagi no asukara, mirai nikki? please!

1 răspuns:
| aqsta15 a răspuns:

Katekio hitnan reborn este destul de misto. Este despre al 10-lea sef al unei familiie mafiote (Vongola, considerata cea mai puternica) care desigur nu vrea sa devina sef, si ii este trimis un invatator care sa il pregateasca, o sa isi formeze o echipa din prieteni si fosti dusmani, o sa se lupte cu echipa fiului celui de-al 9-lea sef(actualul), dupa actiunea se muta in viitor unde vongola nu mai este cea mai puternica ci una Milifiore condusa de Byakuran (un personaj foarte puternic care poate comunica cu el din alte dimensiuni, asa reuseste sa devina foarte puternic)oricum se chinuie sa il invinga pe Byakuran si o sa reusesca pe la sfarsitul anime-ului, dar e super tare si ti-l recomand cu placere.

Mirai Nikki este despre un concurs intre niste participanti anonimi in care este prins si un licean, premiu pentru acel concurs este ca poate deveni zeul timpului sau ceva de genul.

nagi no asukara nu l-am vazut deci nu imi pot da cu parerea big grin