| romman a întrebat:

Hey fani Fairy Tail vreau sa va intreb da ca stiti cand va aparea sezonul 3'? Ca pe animekage sezonul 2 se incheie cu episodul 102 si mai departe a urmat Fary Tail zero, dar eu vreau sa va intreb daca stiti cand va aparea sezonul 3. O sa astept raspunsul.

2 răspunsuri:
| Vandal a răspuns:

Deci Fairy Tail a luat o pauza, pentru ca se apropia prea mult de actiunea din manga. Probabil ca o sa dureze un an, asa am auzit, dar mi se pare imposibil sa astept atat. Arcul Fairy Tail Zero a fost sa mai traga de timp putin.

| Yoshiki a răspuns:

Probabil va reîncepe după ce se va termina Alvarez Empire Arc. în manga care este destul de lung.