| DrugღDreamsツ a întrebat:

Cat de mult va place Naruto [ Naruto Shippuden ]? Imi puteti spune o intamplare din acest anime care v-a 'marcat', 'impresionat intr-un fel?
Fundabatting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Foarte mult, cred? Este până la urmă unul dintre anime-urile mele preferate.Toate momentele din Naruto sunt importante şi foarte impresionante.Dar personal,mi-au plăcut foarte mult episodele din pre-shippuden când Naruto şi ceilalţi au mers în căutarea lui Sasuke, în special lupta dintre cei doi care a fost extraordinară şi foarte emoţionantă şi sfârşitul luptei când Naruto cade la pământ inconştient, Sasuke pleacă şi începe să plouă. Acela a fost unul dintre cele mai emoţionante momente.Din Shippuden m-a impresionat lupta dintre Itachi şi Sasuke, despre care nu am cuvinte.Şi de asemenea momentul în care Naruto îi spune lui Sasuke că nu are de gând să-l omoare şi să devină un erou sau să se lase ucis de către el, ci vor muri împreună şi speră că măcar pe cealaltă lume se vor înţelege.Au fost şi alte momente care mi-au plăcut, dar din manga.dar presupunând că nu toată lumea citeşte Naruto manga nu vreau sa dau spoilere.