| RainmakerX a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva ce se intampla in anime-ul Higurashi No Naku Koro Ni -When They Cry?
Am vazut 16 episoade ...la inceput intelegeam perfect dar pe parcurs devine tot mai confuz.

Fara spoilere mari daca se poate...imi poate explica si mie cineva ce se intampla?
Kei o sa moara in fiecare capitol pana la sfarsitul anime-ului sau au de gand sa schimbe si ei cate ceva la povestea de pana acum?
Multumesc anticipat! Fundita la cel care ma face sa inteleg cat de cat actiunea.

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Am vazyt 10 episoade si habar n-am de ce m-am uitat.

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

Mie imi place mult. Hai sa-ti explic ce se intampla.
Deci incepe anime-ul cu moartea lui Kei (o sa spun Kei in loc de Keichi -este mai usor asa)
Incepe cand Kei le omoara pe Rena si Mion.El fuge si este omorat.
Dupa se face totul negru, plin de sange si il arata pe el dimineata cand se trezeste. Din asta deduci ca iti arata din trecut, cum s-a ajuns acolo.Chiar asa se intampla dar la episodul 5 ajunge deja la acea faza in care le omoara pe Rena si Mion. Atunci esti ceva de genul WTF o sa arate tot anime-ul.
Si atunci realizezi...de fiecare data cand moare Keichi se produce o intoarcere in timp si sunt luate alte decizii. Pana la urma tot mort ajunge orice decizie ar lua. Astfel sunt urmate mai multe povesti/scenarii care sfarsesc toate cu Keichii mort in diverse circumstante. Este ciudat dar eu ma uit in continuare. Dupa o sa ma uit si la sezonul 2. Mie imi place big grin

1 răspuns: