| Copildeciocolata a întrebat:

Hey kiss! Vreau si eu cateva citate triste din anime-uri. Funda kiss

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Hei, nu stiu daca e chiar ce cauti dar mie mi-au placut:
"Atata nostalgie.Simt fiecare urma.Urma oamenilor secerati. Urma femeilor ciopartite. Urma copiilor arsi de vii. Urma celor batrani ciuruiti de gloante. Urmele mortii. Urmele razboiului."
*"Daca asta ar fi fost o drama sau o comedie, atunci moartea lor nu ar fi fost jelita deorece sunt caracatere episodice.'Moartea' e doar un ingredient din poveste.Insa..daca cineva moare, intotdeauna e cineva care plange pentru el.Caractere principale sau caractere secundare, e dovada ca au existat."
* "Iadul trebuia sa fie ascuns in ceata.Lumina albastra degajata de petale e o amintire a trecutului.Inceteaza! Nu e ea de vina! Tipatul nu poate fi auzit iar luminarea unei stele e semnul unui contractor.E un blestem permanent de care nu poti scapa.In cele din urma, lumina se va stinge."
* "O reuniune cu un prieten devine un joc crud al sortii.Amintirile din adolescenta renasc cu greu, clatinand usor mireasmaunei prietenii. Ceea ce e avantajat de infatisare, mascat de o rochie alba este un plan perfid de o aristocratie sangeroasa."
Probabil o sa ti se para mai mult sumbre decat triste o.O. Oricum sper ca te-am ajutat macar putin=) Si scuze pentru eventualele greseli e tarziu.-.-

| Snowfall a răspuns (pentru Dalyan):

Poti sa spui te rog din ce anime este fiecare citat?

| Copildeciocolata explică (pentru Dalyan):

Sunt foarte bune raspunsurile, dar mai astept sa mai raspunda cineva si daca nu iti dau fundawinking Mersi inca o data

| Dalyan a răspuns (pentru Snowfall):

Sigurhappy Primul este din "Hellsing", al doilea din "Zombie Loan", al treilea si al patrulea sunt din "Darker than black".

| Snowfall a răspuns (pentru Dalyan):

Multumesc happy

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De ce triste drag copil de ciocolata

| erzabadgirl08 a răspuns:

Incearca pe site-ul asta http://animequotes.net/