| Cristyna2000 a întrebat:

Imi puteti da si mie niste animeuri grozave, de preferat ceva cu demoni sau cu puteri supranaturale?

Răspuns Câştigător
| aveam14ani a răspuns:

Kuroshitsuji, hellsing,ao no exorcist,vampire knight,highschool of the dead, elfen lied, pandora hearts,hell girl,hakuouki,sword art online,date a live, zetsuen no tempest,diabolik lovers,shiki, blood-c,noragami,guilty crown, hataraku maou sama, kyoukai no kanata, seikon no qwaser, black rock shooter.
astea sunt singurele anime-uri cu demoni/supranaturale pe care le-am vazut.

6 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Heii.
InuYasha -> parerea mea, cel mai bun shounen cu demoni si supranatural.
Ao no exorcist, iarasi e dragut, dar nu e asa violent.
Claymore;
Tokyo Ghoul, desii nu e terminat, incearca-l.
Shiki;

| BlackRaven45 a răspuns:

Astea sunt singurele anime-uri supranaturale pe care le-am văzut:

Îţi recomand:

-Kamisama Kiss*
-Kamigami no Asobi*
-Hiiro no Kakera*
-Uta no Prince-sama (Are două sezoane)
-Brothers conflict
-Special A
-Kaicou wa Maid-sama!
-11eyes*
-Tonari no Kaibutsu-kun
-Death note
-Lovely complex
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Diabolik lovers*
-Inu x Boku SS
-Kimkiss pure rogue
-Starry sky
-Avatar: The last airbender*
-Avatar: The legend of Korra*

Cele cu steluţe au şi lupte şi romance. Rstul sunt mai mult romance cu excepţia lui Death note.

Anime-ul meu preferat este Kamisama Kiss. Este şi cu demoni şi cu supranatural.winking

Sper că te-am ajutat! happy

| an0therkid a răspuns:

Sall
1.Kuroshitsuji( e preferatul meu ^_^ )
2. Koozuki no reitetsu
3.Hataraku maou-sama
4.Ao no exorcist
5.Blood lap

| OtakuForever a răspuns:

Buna, anime-uri cu demoni:
1. High School DxD (2 sezoane)
2. Highschool of the Dead
3. Ao no Exorcist
4. D. Gray-man
5. Rosario+Vampire
6. 07 Ghost
7. Blood Lad
8. Devil My Cry
La revedere

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Da bineinteles, iti dau o lista de anime-uri pe care le-am urmarit si eu si pe care trebuie neaparat sa le vezi si sigur iti vor placea happy
Vampire knight
este romantic, dar este superb, este preferatul meu

| Florinel28 a răspuns:

Bereserk