| Leonard97 a întrebat:

Imi spuneti niste bancuri va rog? (sau site-uri cu bancuri) Funda urgenta!

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Un pusti vine revoltat de la scoala si ii spune tatalui sau ca acolo il pun sa invete numai inutilitati. Tatal il intreaba uimit:
- Cum adica?
- Pai la istorie ne pune sa memoram niste ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cica sint importanti!
- Altceva...
- Pai la geografie tot asa trebuie sa retinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpatii -Scurburii-, Strimtoarea -Fosfor- si Dardanele, de parca mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Daca ma intraba careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google si aflu... simplu, nu?
- Da, fiule, da- sa zicem ca iesi si tu cu o fata, si cum va tineti voi asa, de mina, ea te intreaba ce inaltime are virful Chomolugma?
- Nu-i problema! Merg repede la un Internet Cafe, ca-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu si ma intorc sa-i spun...
- Da, da- pina te intorci tu sa-i spui ca are 8848 m s-ar putea sa o gasesti ocupata!
- Cu cine?
- Pai, tot cu un prost asa ca tine, da- care are laptop!

La ora de gramatica, se analizeaza propozitia -Iata, vaca are coada-. Cum analizeaza Bula:
- Iata este subiect pentru ca este scris cu litera mare si este inceput de propozitie. Vaca este atribut pentru ca asa ii zice mama fiicei ei. Are este conjunctie pentru ca leaga cuvintul vaca de coada. Coada este predicat pentru ca se misca.

- De ce a ramas celebru Napoleon? intreaba profesoara.
- Fiindca avea o memorie formidabila, raspunse elevul.
- Poti fi mai clar?
- Da. Pe statuia sa scrie: -Pentru memoria lui Napoleon.

La scoala, la ora de fizica, ii intreaba profesoara pe elevi de unde vine curentul. Toata lumea ramine linistita, numai Bula cu mina pe sus. Profesoara il intreaba:
- Spune, Bula, stii de unde vine curentul?
- Da, din cocina.
- Cum asa, Bula, din cocina?
- Pai, de fiecare data cind ni se ia curentul, tata spune: -Iar ne-au oprit porcii aia curentul!

- Ma intreb ce o sa te faci cand vei fi mare, cind acum, in clasa a doua, tu nu stii sa numeri decit pina la 10?
- Arbitru de box.

- Grozav as vrea sa zbor pe Luna in timpul tezelor!
- De ce?
- Acolo orice materie este de 6 ori mai usoara!

- Alo, Vladimir?
- Da.
- Iti amintesti ce ne-a dat ieri la matematica?
- Cite un 3.

- Cred ca notele pe care mi le-ai adus cer o bataie zdravana.
- Nu te sfatuiesc s-o faci, taticule, profesorul nostru de matematica e campion la karate!

- Ti-am citit lucrarea de control. Foarte buna. dar e identica cu cea a colegului tau de banca. Ce concluzie sa trag de aici? intreaba profesorul.
- Ca si a lui e foarte buna.

Toti elevii scriu cu asiduitate la lucrarea -Ce as face daca as fi patron?-. Unul singur sta cu miinile la piept si mediteaza.
- Marinescule, tu nu scrii?
- Nu, domnule profesor, astept sa-mi vina secretara.

- Chiar credeti ca meritam eu sa-mi puneti nota unu, domnule profesor?
- Ce sa fac, daca alta mai mica nu exista?

Au iesit blondele la manifestatie, suparate ca se fac bancuri pe seama lor. Pe pancarte scria -Nu toate proastele sint blonde!

De ce nu poate o blonda sa scrie numarul 11? Pentru ca nu stie pe care 1 sa-l puna in fata.

Patru blonde merg sub o umbrela, dar nici una nu se uda. Cum se poate asa ceva? Nu ploua!